Kvalitná zrnková káva si vás podmaní svojou vôňou aj chuťou

Príprava kávy by rozhodne nemala byť braná na ľahkú váhu. Aby ste si pochutnali na hrnčeku čerstvej kávy pripraveného s láskou, mal by kávový rituál začať už pri výbere tých vhodných zrniek. Práve kvalitná zrnková káva je totiž tým, čo váš každodenný kávový večierok posunie na úplne novú úroveň. Ako veľmi môže voľba kávových zŕn ovplyvniť výslednú chuť vášho obľúbeného nápoja?

Kvalita kávových zŕn je na prvom mieste

Koľko šálok kávy ste už za svoj život vypili? Stovky, tisíce? Aj keď ste vypili iba desiatky hrnčekov, určite ste si všimli, že káva, ktorú si pripravíte doma, chutí úplne inak ako káva z kaviarne. Ako docieliť to, aby aj vaša doma pripravená káva mala výraznú chuť? Všetko začína tým, že sa zameriate na to, akú kávu si kupujete. Kvalitná zrnková káva je opatrená etiketou, ktorá váš informuje o tom, z akej krajiny káva pochádza a akú má chuť a aciditu.

Arabica, robusta alebo blend?

Okrem pôvodu kávy by vás malo zaujímať aj to, o aký druh kávy sa vlastne jedná. Na výber máte z troch možností:

• arabica,

• robusta,

• blend (arabica + robusta).

Pre arabicu je typická bohatšia chuť, vyššia kyslosť, ale aj ovocné, čokoládové či kvetinové tóny. Robusta je horká a obsahuje viac kofeínu. Siahnuť môžete aj po kombinácii oboch. Kávové blendy spájajú vlastnosti oboch druhov a ponúkajú netradičné vône aj chute.

Čerstvá káva je ako parfém

Akonáhle si domov prinesiete čerstvé kávové zrná, po otvorení bude vaša kuchyňa zahalená v kávovom parfume. Aby si zrnká svoju vôňu aj bezchybný vzhľad uchovali čo najdlhšie, myslite na ich správne skladovanie. V uzatvárateľnom sáčku a na tmavom mieste bude káve najlepšie.

Užívajte si aj v domácich podmienkach kávu ako z kaviarne. Zaobstarajte si iba kvalitnú zrnkovú kávu a zistite, aký druh kávy je vám najbližší.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram