Súboj GhostPath VPN x WeVPN: Akú VPN zvoliť?

Aká VPN má lepšie parametre: Ghostpath VPN, alebo si predplatiť HideMe VPN Free? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, obodovali ich a skóre je 6/10 ku 8/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Ghostpath VPN vs Hide.Me VPN Free, kto je rýchlejší?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o GhostPath VPN a HideMe VPN Free.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 23 Mb/s, prípade druhé 140 Mb/s. Ghostpath VPN tak je o 117 Mb/s pomalší ako Hide Me VPN Free.

Nameraný upload GhostPath VPN dosiahol 2 Mb/s. HideMe Free VPN sme v priemere namerali 96 Mb/s, je teda o 94 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 194 ms. Čas odozvy u Hide.Me VPN Free sme namerali priemerných 11 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Ghost Path VPN v porovnaní je o 183 ms horšie.

Bodový súčet GhostPath VPN – Hide Me VPN Free tak je 3/10 : 7/10.

Vie Ghost Path VPN odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Ghost Path VPN túto zručnosť dokáže. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, Hide Me Free VPN zahraničné Netflix odomknúť dokáže.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Hide Me Free VPN takú schopnosť má. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube nezvláda.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a blokovanie malware. Pre príklad GhostPath VPN ponúka ochranu pred únikom DNS a HideMe Free VPN napríklad má whitelist.

Pri funkciách VPN je tak skóre 5/10 vs. 10/10.

Ako sa darí GhostPath VPN v ponuke počtu serverov a krajín?

Málo serverov v kombinácii s vysokým počtom užívateľov sa môže podpísať v nízkej rýchlosti VPN, Ghost Path VPN ponúka 130 serverov, v ponuke HideMe VPN Free sme zistili 100 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 30 viac .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u Hide Me VPN Free v čase písania článku bol 48. Druhá porovnávaná VPN ponúka 52, o 41 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Ghostpath VPN zvládne 5. HideMe VPN Free dokáže súčasne pripojiť 3 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku porovnania VPN.

Ktoré platformy podporuje GhostPath VPN a aké vedia Hide Me Free VPN?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Ghost Path VPN podporuje platformu Android a zabezpečí prístroje iPhone. Druhá HideMe VPN Free iPhone iOS pokrýva, prístroje s OS Android vie bez problémov chrániť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. GhostPath VPN sídli v USA. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je v USA.

Služba Ghost Path VPN nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, Hide.Me Free VPN slovensky tiež nie je.

V známkovaní platforiem dosiahla Ghost Path VPN bodového súčtu 9/10, Hide Me Free VPN získava hodnotenie 9/10.

Porovnanie cien Ghostpath VPN vs. HideMe VPN Free

Hide.Me Free VPN je možné objednať už od 2,61 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete od 2,94 € mesačne. Výsledná známka za pomer ponúkaných funkcií a ceny je 5/10 pre prvé VPN a 6/10 pre druhú menovanú.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram