Svetlý vzor podlahy v hlavnej úlohe premeny bytu

Tiež máte radi rýchle a dizajnovo jednoduché premeny v televíznom programe Ako sa stavia sen? Poďte sa s nami na jednu takú pozrieť. Premenou prešiel malý panelový byt 2 +1, ktorý obýva aktívna dôchodkyňa Dagmar. Tá často a rada stráži svojich niekoľko vnúčat, a preto dizajnéri pri rekonštrukcii mysleli aj na nich. Okrem spálne, ktorá bola zrekonštruovaná nedávno, zmenu potrebovali takmer všetky miestnosti – obývacia izba, kuchyňa aj predsieň. A my sa na premenu pozrieme pekne od podlahy.

V nadväznosti na častý pobyt vnúčat u babičky sa dizajnéri rozhodli pre vinylovú podlahu. Tá nielenže je príjemne mäkká a teplá na chôdzu, ale je aj praktická pri rôznych drobných nehodách s pitím či jedlom. A keďže je nutné celú rekonštrukciu stihnúť do piatich dní, je potrebné myslieť na aj čo najjednoduchšiu a najrýchlejšiu pokládku.

Preto dizajnéri vybrali plávajúcu vinylovú podlahu, ktorá sa inštaluje pomocou zámkového systému, a zároveň sa nemusí pokladať na úplne vyrovnaný povrch, ako je to pri lepených vinylových podlahách. Dizajnérka Martina Pištěláková k tomu hovorí: „Vinyl sme pokladali plávajúcim spôsobom práve kvôli rýchlosti pokládky a jednoduchšej príprave podkladu.“

Akú farbu a vzor podlahy zvoliť?

Potom čo sa dizajnéri rozhodli pre plávajúcu vinylovú podlahu, stáli pred voľbou, aký by mal byť jej vzor. Keďže panelové byty nebývajú príliš priestranné, a nie inak tomu bolo aj v tomto prípade, bolo potrebné docieliť aspoň optické zväčšenie jednotlivých miestností. A preto dizajnéri vyberali iba zo svetlých dekorov podláh. Svetlé podlahy vám totiž pomôžu priestory rozjasniť a zväčšiť. Zároveň architektka Kamila Douderová radí: „Ideálne je zladiť podlahy v celom byte do jedného vzoru. Najlepšie vybrať jeden neutrálny vzor a ten potom doplniť napríklad o farebné kusové koberce.“

Dubové odtiene sú stále v kurze

Zo svetlých odtieňa zvolili dizajnéri nakoniec Dub alpský, ktorý sa krásne dopĺňa so svetlo šedou kuchynskou linkou aj nábytkom v obývacej izbe. A aby tých studených farieb nebolo príliš, doplnili ich dizajnéri výraznou žltozelenou pohovkou. Dubové dekory sú v poslednej dobe veľmi obľúbené, aj Kamila Douderová sa k nim vo svojich návrhoch často prikláňa. „Dubové vzory nikdy nesklamú, rovnako ako biela alebo šedá farba. Tieto farby a vzory sa potom dajú ľahko doplniť o iné výraznejšie.“ 10 dubových vzorov nájdete aj pri vinylových podlahách Fatra SILVERO. Pôsobí veľmi realisticky a ich kresba dreva je veľmi decentná a vierohodná.

Vyskúšajte si vzor podlahy na počítači

Stále tápete s výberom vzoru a nie ste si istí, či by vášmu bytu sedel svetlý, tmavý alebo skôr šedivý vzor. Vo virtuálnom návrhári podláh si všetky tieto vzory môžete nanečisto vyskúšať. Stačí vyfotiť miestnosť, kde novú podlahu zvažujete, a potom už len vymieňate podlahy podľa ľubovôle.

A ak si predsa len netrúfate vybrať vzor cez obrazovku monitora, máte možnosť objednať si vzorku vinylovej podlahy, ktorú ste si vyhliadli, až k vám domov a priamo si ju porovnať s existujúcim nábytkom alebo farbou kuchynskej linky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram