Slnečný byt, v ktorom sa mieša kalifornská bezstarostnosť a francúzska nonšalancia

Narodila sa v Mníchove, istý čas žila v Los Angeles, až nakoniec zakotvila v Paríži, ktorá jej učarovala. Bavorská influencerka Mirjam Flatau tu vlastní slnečný byt, v ktorom sa mieša kalifornská bezstarostnosť a francúzska nonšalancia.

V otvorenom presvetlenom priestore svojho bytu Mirjam dokazuje, že prírodný kalifornský štýl západného pobrežia skvele ladí s parížskou staršou klasikou v podobe stromčekových parkiet či štukatérskych prvkov. A vďaka striedmej farebnej palete a minimalistickému nábytku je táto štýlová symbióza veľmi príjemná. Mirjam je zástankyňou investovania do kvalitných dizajnových kúskov, ktoré hocičo vydržia.

Dizajnový kus nábytku v minimalistickom utulnom interiéri
Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ale aj na interiérové ​​doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Zdroj: Westwing
Radšej bude mať pár poriadnych solitérov v neutrálnych odtieňoch, prípadne umelecké dielo od obľúbeného autora, než módne výstrelky na jednu sezónu. Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ktorých poznávacím znamením je výrazný klobúk, ale aj na interiérové ​​doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Či už sú to zaujímavé vázy, alebo mäkké plyšové látky, prípadne designové svietidlá.

Byt si ju získal najmä množstvom svetla, ale aj akýmsi starým duchom, ktorý je v ňom cítiť. Skrátka, má atmosféru. Snažila sa ho zariadiť minimalisticky, ale zároveň útulne. Pri tom jej pomohli najmä hrejivé textílie.

Dizajnový kus nábytku v minimalistickom utulnom interiéri

Proces zariaďovania trval síce dlhšie, pretože šetrila na kvalitné kusy nábytku, textílie a ruku k dielu pridala aj spoločnosť Westwing vo forme niekoľkých kusov nábytku a doplnkov. „Vyznávam heslo – menej je viac. Kvalita má prednosť pred kvantitou. Pre mňa konkrétne to znamená menej nakupovať, šetriť a sústrediť sa na jednotlivé kúsky lepšej kvality, ideálne vintage kusy.“

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram