Útek z reality, alebo návrat k normálu?

Topolánek známkuje Fialovu vládu: Čo sa premiérovi za sto dní (ne) podarilo?
Rozpletáme obludný príbeh prezidentskej milosti. Zeman je ako Glum, už je len prvoplánovo zlý, ale veľmi už škodiť nemôže
So žiadnym textom som sa ešte tak nenatrápil ako s týmto prázdninovým, rádoby odľahčeným, skráteným a zjavne po uzávierke dodaným „veledielom“. Pokiaľ vôbec vyjde, patrí za to vďaka všetkým, ktorí to na rozdiel odo mňa stihli. A to som si ho navyše pritrúble vytrucoval. Možno na to mala vplyv klimatická zmena a úmorné teplo alebo nabehnutie na letný rytmus podľa hesla: mladý Talian v lete nepracuje, v zime tancuje. Nie som ale ani Talian, ani mladý, tancujem nerád a práca mi v zásade nesmrdí. Či už mi ľudia hovoria prduch alebo prasa – pracujúci senior. Možno bola tá neschopnosť prinútiť sa k písaniu spôsobená rozhovorom s Rony Pleslom, ktorý na všetky otázky odpovedal tak, že by som od neho v eseji len opisoval a bol právom obvinený z plagiátu. Možno túto tému neviem pojať „odľahčene“.

Pôvodne som totiž chcel v tomto letnom čísle popísať niektoré moje cesty po Toskánsku, napríklad moju trojdňovú svadobnú cestu. Z pôvodne etruskej „alabastrovej“ Volterry, stredovekého San Gimignana s 15 vežami, cez malebnú vinársku oblasť Chianti, Siennu, známu každoročným konaním konského dostihu Palia na námestí Piazza del Campo, zlaté Arezzo so vzácnymi freskami v bazi. Františka z Assisi od Piera della Francesca, Cortonu, v ktorej som si kúpil kultový klobúk Borsalino, až do Montepulciana so skvostným vínom Nobile di Montepulciano a na skale usadeného Pitigliana s hebrejským getom „Picolla Gerulasemme“. Už vás štve? Jasne. V každom meste číhal lobista s tučnou obálkou. To sa potom cestuje… OK. Nebudem žartovať.

Útek z reality je vážnejšia téma ako exodus naočkovaných dôchodcov vláčikov Jančuráčikov na Jadran, vypnutie mozgu na golfe či pri sledovaní českého futbalového nároďáku, odpočinkové čítanie agromédií, systematické popíjanie liehových nápojov, užívanie návykových látok či desiatky hodín strávených na Netli. Aj keď Kominského metódu s Michaelom Douglasom a Alanom Arkinom ako terapiu by som všetkým napriek získanému návyku a boľavej bránici odporučil.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram